Uczelnia stworzona z myślą o Waszych potrzebach

Politechnika Koszalińska to uczelnia XXI wieku. Oferuje nowoczesne i przyjazne warunki nauki, studia na – dostosowanych do potrzeb rynku pracy – 25 kierunkach i wykształcenie umożliwiające rozwój zawodowy.

Pozostając jedyną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym, a mając w ofercie kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne i artystyczne, stawia na „studia dla przemysłu”, co ułatwia absolwentowi zdobycie pierwszej pracy. Odbywa się to we współpracy z przedsiębiorstwami, które – w różnych formach – uczestniczą w procesie kształcenia studenta. Najnowszym rezultatem tej strategii jest Wydział Przemysłu Drzewnego, który –
w porozumieniu z firmą Kronospan – powstał w Szczecinku.

Wszystko to składa się na obraz uczelni przyszłości. W rankingu „Perspektyw” – „Prestiż pracodawców 2014” – Politechnika Koszalińska została najwyżej oceniona przez przedsiębiorców spośród uczelni w zachodniopomorskim.

Politechnika Koszalińska dysponuje doświadczoną kadrą wykładowców, bogatą bazą laboratoryjną i nowocześnie wyposażonymi pracowniami, halą widowiskowo-sportową, platformą e-learningową, dużą biblioteką uczelnianą, szerokim systemem stypendialnym, siecią hot-spotów i aktywnym środowiskiem akademickim.

Studia na Politechnice Koszalińskiej gwarantują studentom optymalne przygotowanie zawodowe i dobry start do kariery.

Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2
75-453 Koszalin
tel. 94 34-78-500
www.tu.koszalin.pl